Sezon Başında Altay’dan Kayserispor’a transfer olan Okay Yokuşlu için Altay Futbol sahası yaptırdı ve ismini Okay Yokuşlu Halı sahası ismini verdi.
Altay’ın resmi sitesinden haber duyuruldu.

Resmi Sitede;

KAYSERİSPOR’a transfer olan yıldız oyuncumuz Okay Yokuşlu’nun adına yaptırılan halı sahamız hizmete açıldı.

Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’mizdeki halı sahanın açılış törenine Okay Yokuşlu’nun annesi Ayşegül Yokuşlu, babası Okan Yokuşlu ve kardeşi Kutay Yokuşlu’nun yanı sıra yönetim kurulumuz, Yüksek Divan kurulu üyelerimiz, Taraftarlar Derneği üyelerimiz ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkanımız Ahmet Taşpınar, açılışta yaptığı konuşmada, Okay Yokuşlu adına yaptırılan halı sahanın hibeler ve kulübün katkılarıyla yapıldığını, katkı koyan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yaklaşık maliyeti 180 bin lira olan tesise sponsor desteği sayesinde 58 bin 400 lira harcadıklarını ifade eden Taşpınar, şunları kaydetti:

’’Bu tesisin diğer futbolcu kardeşlerimize de örnek olmasını ve kendilerine hedef belirlemelerini istiyoruz. Bugün çok duyguluyuz. Okay gibi evladı yetiştirdikleri için annesi ve babasına teşekkür ediyorum. Okay’ın transfer sürecini Altay kulübüne yakışan bir şekilde süreci yürüttük. Okay da en ufak bir tepki göstermedi, seçim yapmadı. ’Takdir kulübümündür. Kulübüm nasıl kazanacaksa ben ona saygılıyım’ dedi. Biz de bu şekilde transferi tamamladık.’’

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ise Altay’ımızın Türkiye’nin köklü kulüplerinden biri olduğunu, siyah beyazlı kulübümüzün bugüne kadar 100’lerce sporcu yetiştirdiğini kaydetti.

Altay’ımızın Gaziemir’le özdeşleştiğini, bunun kendileri için onur verici olduğunu belirterek, ’’Altay’a destek vermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Yüksek Divan Kurulu 2. Başkanımız Kemal Zorlu, kulübe böyle bir tesis kazandırılmasının önemli olduğunu, halı sahaya ismi verilen Okay’ın daha uzun zaman Altay’a hizmet etmesini istediklerini ancak Altay’ın sorunlarının belli olduğunu söyledi.

Perşembe günü genel kurul yapılacağını hatırlatan Zorlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

’’Kimse havanda su dövmesin, kendi kendini tatmin etmesin. Altay kaynaklarını artırmak mecburiyetindedir. Altay kaynaklarını artırması durumunda, bizim arzuladığımız, geçmişine yakışır bir büyüklükte hayatiyetini devam ettirebilir. Yoksa her geçen gün Altay Kulübü küçülmek durumundadır.’’

Okay Yokuşmu Halı Sahası’na destek olan kişi ve kuruluşlar şöyle:

Ejder ÖZTOP
Ethem ORUÇ – Teknikel
Ferhat KAR – Adkar Demir
Gürsel CANERLER – Canerler Boru
Levent ÜRKMEZ – BTM
İsmail ÖZDEDE– Özdede Seramik
Murat Bora DÜLGER – Dülger A.Ş.
Mehmet Şimşek
Mete Veryeri
Mustafa Güçlü – Çimnetaş
Özseçkin Group
Seyit Mehmet Özkan – Özkan Demir Çelik
Suphi Toros – Ege Toros Boru

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here