Sümer Stadı’ndaki Diyarbakırspor maçında seyirciden çok güvenlik görevlisi vardı
KAYSERİ 1 PUANLA YETİNDİ : 2-2
STAT: Sümer Stadı 1 No.lu Saha
HAKEMLER: Murat Tezel *** Murat Yıldırım *** Hakan Öztürkçe *** 4. HAKEM: Şükrü Kılıç ( Aksaray Bölgesi)
SAHA KOMİSERİ: Kahraman Akbal
KAYSERİSPOR A-2 : M.Tahir Ayrıncı * Ayhan Gürbüz *** Rafet Kayapınar ** Murat Demirezen ** Mehmet Bezircioğlu *** Tunç Ceyhun * ( Dk. 44 Resul Ekrem Turhan **) Fethi Tekin ** Burak Gezer ** Yaser Hacımustafaoğlu ** ( Dk. 45 Tolga Yıldız **) Recep Emre Kılıç * ( Dk. 46 Burak Bükel **) Armağan Kuş **
DİYARBAKIRSPOR A-2 : İbrahim Tekin * Fırat Gelişgen ** Hikmet Aslan *** Bayram Nazlı ** Faruk Bayin ** İrfan H. İldiz ** Ahmet Aras *** Hayrettin Yıldız * ( Dk. 62 Bilal Dikici **) Murat Kürün ** ( Dk. 65 Mehmet Kızıl *) M.Sıddık ** Vedat Budak ***
GOLLER: Yaser Hacımustafaoğlu dk. 44, Mehmet Bezircioğlu dk. 51 ( Kayserispor A-2), Vedat Budak dk. 16, Ahmet Aras dk. 45 ( Diarbakırspor A-2)
A-2 Ligi Güney Grubunda zirveden çoktan kopan temsilcimiz Kayserispor, Sümer Stadı 1 No.lu Saha’da ve yoğun güvenlik tedbirleri altında oynanan karşılaşmada rakibi Diyarbakırspor ile 2-2 berabere kalıp puanları paylaştı.
Karşılaşma boyunca rakibine belirgin bir üstünlük sağlayamayan sarı- kırmızılılar, sonuçta tek puanla yetinmek zorunda kaldı.
Maça atak giren konuk ekip, 16.dakikada defansın yaptığı hatayı affetmedi ve Vedat Budak’ın golüyle 1-0 üstünlüğe ulaştı.
Kayserispor golden sonra rakibi üzerinde baskı kurup gol aramaya başladı. Ancak gol ilk yarının tamamlanmasına az bir süre kala geldi, 44. dakikada kornerden gelen topa iyi yükselen Yaser Hacımustafaoğlu ;  Diyarbakırspor filelerini havalandırıp eşitliği sağladı : 1-1
Ancak genç oyuncu golü atarken bacağını şiddetle yan direğe çarpınca sakatlandı ve yerini arkadaşı Tolga Yıldız’a bırakmak zorunda kaldı. Bu gole Kayserisporlular sevinemedi bile.
Santra ile birlikte ani bir atak geliştiren Diyarbakırspor, Ahmet Aras’ın kaydettiği golle ilk yarıyı 2-1 üstün kapatmayı başardı.
İKİNCİ YARI:
Bu yarıya Kayserispor hızlı ve etkili girdi. 50. dakikada Kayserispor forvetleri net bir gol pozisyonundan yararlanamadı.
 Sarı- kırmızılılar, 51. dakikada Mehmet Bezircioğlu’nun kale önünde oluşan karamboldeki şık kafa vuruşuyla skoru 2-2’ye taşıdılar.
Karşılaşmanın bundan sonraki dakikalarında her iki ekip de zaman zaman tehlike yarattılarsa da gol kaydedemediler. Sonuçta bu çekişmeli karşılaşma 2-2 beraberlikle bitti.
 
( Haber- Foto : Bekir DEMİRAĞ
Kayseri Tempo Gazetesi )
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here