A-2 Ligi temsilcimiz evindeki maçta rakibi Adanaspor’a diş geçiremedi
PUANLAR KARDEŞ PAYI : 1-1
STAT: Vali Muammer Güler Stadı
HAKEMLER: Hakan Durmaz ** Emrah Zağyapan ** Bülent Kızılırmak ** 4. HAKEM: İbrahim Can ( Nevşehir Bölgesi )
KAYSERİSPOR A-2 : Çağrı Tanrıbilir ** Ayhan Gürbüz *** Rafet Kayapınar *** Murat Demirezen *** Adem Kıraç ** ( Dk. 88 Burak Gezer *) Oğuzhan Saraçoğlu ** ( Dk. 65 Tolga Yıldız ***) Fethi Tekin ** Resul Ekrem Turhan ** Yaser Hacımustafaoğlu ** Burak Bükel ** ( Dk. 65 Hasan Güngör ** ) Armağan Kuş **
ADANASPOR A-2 : Doğan Emeksiz ** Burak Demirtaş ** Erhan Küçük *** Eren Yükselen *** Abdurrahman Yaman *** Oğuzhan Doğan ** ( Dk. 80 Serkan Beltekin *) M.Zülfü Gülmez ** Hakan Doğan *** ( dk. 88 Abdullah *) Serhat Yengel *** ( Dk. 87 Metehan *) Talip Tahirler **
GOLLER: Tolga Yıldız dk. 74 ( Kayserispor A-2 ) , Sedat Yengel dk. 66 ( Adanaspor A-2 )
A-2 Ligi Güney Grubunda zirvenin çok gerisinde kalan temsilcimiz Kayserispor, evindeki maçta Adanaspor’la 1-1 berabere kalarak puanları paylaştı.
Vali Muammer Güler Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı hayli durgun ve pozisyonsuz geçti.
İkinci yarıda her iki takım da sert esen rüzgâra rağmen gol için ellerinden gelen çabayı harcadı. Konuk Adanaspor ani kontrataklarla defansımızı zorlarken, 66. dakikada hiç te beklenmedik bir anda galip duruma yükseldi. Bu dakikada kaleci Çağrı Tanrıbilir ile defansın anlaşamaması sonucu araya giren Sedat Yengel, topu filelerle buluşturdu : 0-1
Golle birlikte Kayserispor sağlı – sollu ataklarla rakibinin üzerine gitmeye başladı. 74. dakikada Tolgahan Yıldız bir anda önünde bulduğu topu kaleci Doğan Emeksiz’in yanından Adanaspor filelerine taktı ve skoru 1-1 yaptı.
İşte bu dakikadan sonra birbiri ardına kaçan mutlak pozisyonlar izlendi. 79. dakikada Yaser Hacımustafaoğlu önünde bulduğu topu boş kale yerine dışarı yolladı.
Hemen bir dakika sonra bu kez Fethi Tekin çok daha rahat ve müsait bir pozisyonda topu üstten dışarı gönderirken saç baş yoldurdu.
80. dakikada gelişen Kayserispor atağında sağdan Tolga Yıldız’ın güzel ortasına yükselen Yaser Hacımustafaoğlu yine golü atamadı ve karşılaşma karşılıklı gollerle 1-1 berabere sonuçlandı.
 
( Haber- Foto : Bekir DEMİRAĞ
Kayseri Tempo Gazetesi )
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here