Normal süresi 3-3 biten 23 Nisan Kupası’nda maçın kaderini penaltılar belirledi
ANLAMLI KUPA KAYSERİSPOR’UN : 8-7
STAT: Sümer Stadı 2 No.lu Saha
HAKEMLER: Sevgi Ölker *** Kadriye Yılmaz *** Leyla Demir ***
SAHA KOMİSERİ : Tuğrul Bozkurt
KAYSERİSPOR U-13 : Nuh Naci *** Furkan ** ( Özkan **) İsmet *** Mustafa ** ( Anıl **) E.Kaan *** Emre Batuhan *** Süleyman ** ( Mehmet **) Musa *** Çağrı **** Mevlüt *** Devlet Karataş ***
K.ERCİYESSPOR U-13 : Oğuzhan Yılmaz * Batuhan Bayhan ** Ahmet ** Cüneyt ** Yunus ** Bekir Dursun *** Erdem Demir ** Şahin ** Gökhan ** ( Ahmet Gürbüz **) Murat * ( Safa *) Mehmet Bayram ***
GOLLER: İsmet dk. 26, Çağrı dk. 28- 35 ( Kayserispor U-13),  Bekir Dursun dk. 6, Murat dk. 23, Şahin dk. 43 ( Kayseri Erciyesspor U-13 )
PENALTILAR: Mevlüt, Devlet Karataş, Özkan, Musa ve Emre Batuhan ( Kayserispor), Mehmet Bayram, Erdem Demir ,Bekir Dursun, Ahmet Gürbüz ( K.Erciyesspor U-13 )
KAÇAN PENALTI: Batuhan Bayhan ( Kayseri Erciyesspor U-13 )
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak yapılan futbol turnuvasında kupayı ezeli rakibi Kayseri Erciyesspor’u normal süresi 3-3 biten ve seri penaltılara giden maçta 8-7 yenen Kayserispor U-13 takımı kazandı.
Maça iyi giren ve 6. dakikada Bekir Dursun ve daha sonra da 23. dakikada Murat’ın golleriyle 2-0 üstünlük yakalayan Kayseri Erciyesspor bu üstünlüğünü sürdüremedi ve Kayserispor’un 26. dakikada İsmet, 28 ve 35. dakikalarda Çağrı ile kaydettiği gollere engel olamayıp 3-2 geriye düştü.
Ancak 43. dakikada Şahin attığı golle skora dengeyi getirdi ve maçta normal süre 3-3 bitti.
Uzatma olmadığı için seri penaltılara geçildi. Kayserispor ; Mevlüt, Devlet Karataş, Özkan, Musa ve E. Batuhan ile kullandığı tüm penaltıları gole çevirdi. Kayseri Erciyesspor’da ise Mehmet Bayram, Erdem Demir, Bekir Dursun ve Ahmet Gürbüz penaltıları gol yaparken, Batuhan Bayhan’ın penaltısını Kayserispor kalecisi Nuh Naci kurtardı ve böylece ortaya konulan bu anlamlı kupayı  penaltılarla 8-7 Kayserispor U-13 takımı kazanmış oldu. Kaarşılşma bitiminde Kayserisporlular büyük bir sevinç yaşarken, hem de 2-0 galipken üstünlüğünü koruyamayıp sonuçta penaltılarla kupayı kaybeden Kayseri Erciyessporlular hayli üzgündü.
KUPAYI DAYIOĞLU VERDİ
Maç bitiminde kupa törenine geçildi. KASKF Başkanı Musa Soykarcı, yaptığı kısa konuşmada tüm takımları katılmaları ve ortaya koydukları güzel mücadele nedeniyle tebrik etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına düzenlenen turnuvada şampiyonluğu elde eden Kayserispor’un   kupasını Vali Yardımcısı Ömer Fikret Dayıoğlu verdi. Dayıoğlu futbolculara yönelik olarak yaptığı konuşmada “ Geleceğin Milli takım oyuncuları hazır. Bu oyuncular sizlerin siz miniklerin içinden çıkacak.  Hepinizi tebrik ediyorum. Çok güzel maçlar izledik” dedi. Üçüncülük- dördüncülük maçında   ise Yeni DSİ Spor rakibi Ağırnas Şimşekspor’u son dakikada Emre Kartal’ın attığı tek golle yenip turnuvanın üçüncülüğünü elde etti.
Turnuvada ikinci olan Kayseri Erciyesspor’un kupasını Gençlik ve Spor İl müdürü Yahya Şahan, üçüncü olan Yeni DSİ Spor’un kupasını Hakem İl Komitesi Başkanı Şükrü Bayraktar, Dördüncü olan Ağırnas Şimşekspor’un kupasını da Kayak İl Temsilcisi Nihat Sönmez verdiler. . Bu arada karşılaşmaları    yöneten hakemlere  ve saha komiserlerine de birer plaket verildi
 
( Haber- Foto : Bekir DEMİRAĞ
Kayseri Tempo Gazetesi )

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here