Not: Bu yazı 31 Temmuz 2001 tarihinde sitemizde yayınlanmıştır.

Merhaba Hemsehrilerim,

Bundan önceki yazımdan hemen hemen 1,5 ay geçti. Bu zaman içerisinde gördüğüm Kayserispor’umuzun kadro ve futbol yönünden dışarıdan görüldüğü kadar bir düzelime doğru gitmesi. Ama gebede bir kaç konuya önemle değinmek istiyorum.
kayserispor2000-01
1. Transfer: Benim şahsi görüşüm takıma mutlaka iyi bir kaleci, bir tecrübeli orta saha oyuncusu ve bir yırtıcı bir santrforun gerektiği. Cengiz gibi bir kaleci ile bence bu is yürümez.

2. ASGD turnuvası: Ben yıllardır bunu hiç anlamış değilim. Her defasında bunun gibi turnuvalar düzenlenmek istenir ama nedense son anda ya vazgeçilir yada başka bir nedenden dolayı devam etmez. Başka şehirlere baktığımızda buna benzer turnuvalar hem şehrin tanıtımına katkı sağlıyor hemde futbolcular acısından faydası oluyor. Birde bizim gibi gurbette yasayanlar için başkalarına karsı övünebilecek bir durumun ortaya çıkması. Umarım bundan sonraki yıllarda bizim sehrimizdede turnuva düzenlenip TRT’den gösterilmesi.

3. Kayseri stadyumu: Bu konuda beni hayli üzüyor ve tedirgin ediyor. Bir duyuyoruz Kayseri stadına tamamen koltuk döşenecek, bir duyuyoruz bu yönde hiç bir çalışma yok. Gene başka şehirlere baktığımızda bizim stadyumdan hayli küçük olan stadyumların durumunun daha iyi olduğunu görüyoruz. Artık bizimde övünebileceğimiz bir stadyumun oluşmasının zamanı geldiğe geçiyor. Bunun yanında kapalı tribünün yıkılıp büyütülmesi lazım bence.

4. Taraftarlar: Bu yıl taraftarlara çok is düşüyor. Eğer süper lige çıkmak istiyorsak hem içerde hem dinarda oynanacak 38 maçta yürekten, küsmeden ve küfürsüz bir şekilde Kayseri sporumuzu desteklememiz lazım. Basari ancak bu şekilde gerçekleşebilir.

5. Başkanımız ve yönetim: Sayın Başkanımız ve değerli yönetim kurulu üyelerinin mutlaka bu takımın süper lige çıkacağına inanmış olmaları lazım ve bu inançlarını teknik direktör, futbolcu ve taraftarlara açık bir şekilde belirtmeleri ve devamlı destek olmaları gerekiyor.

6. Hakemler: Her yıl olduğu gibi bu yılda hakemler bizim üzerimizde oyun oynamak isteyeceklerdir. Bu oyunları zamanında iyi etüde edip ona göre devamlı hazırlıklı olmalıyız. Yoksa harcanan bütün emekler boşa çıkar.

İnşallah bu yıl hem Kayserispor’umuzun şampiyonluğa kavuştuğu hemdi Erciyesspor’umuzun basarili bir şekilde bizi temsil edeceği yıl olarak tarihe geçecektir.

Hepinize Hollanda’dan selam ve saygılar sunarım.

Hosçakalin, 31.07.2001

Tekin Gönen
Almelo – Hollanda
E-mail: tekin.gonen@home.nl

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here